PADOMI

 KĀ PIEKARINĀT BILDES?

“Kukupesa” sortimentā ir simtiem dažādu plakātu jebkuram interjeram - ticam, ka ikviens pie mums atradīs piemērotus motīvus savas personīgās sienas galerijas izveidei. Mūsu plakāti pieejami piecos dažādos lielumos: 15x20 cm, 21x30 cm, 30x40 cm, 40x50 cm un 50x70 cm. Visiem plakātiem piedāvājam arī (aizvien vairāk paplašinātu) klāstu ar piemērotiem rāmjiem un plakātu piekaramajiem, lai varētu radīt pilnīgi piemērotu veselumu Tavām mājām.

“Kukupesa” plakātu izvēle ir plaša, un foto sienas izveide pirmajā acu uzmetienā var likties sarežģīta, lai gan patiesībā tas ir pa spēkam ikvienam. Svarīgākais ir neierobežot savu radošumu - ierobežojumu vai aizliegumu interjera dizainā nav - svarīgi ir, lai Tavas mājas būtu tieši Tavi vaibsti. Daži vienkārši padomi tomēr ir, ar kuru palīdzību bildes viegli izkārtot uz sienas.

IZLĪDZINĀŠANA

Izveido horizontālu līniju, pēc kuras sāksi veidot sienas galeriju. Plakāti var tikt izlīdzināti pēc augšējās vai apakšējās malas, vai pēc viduslīnijas, ja vēlies tos novietot rindā, vienu virs otra. Kolāžas izveidē var vienu plakātu izvēlēties kā centra punktu un tam tuvumā izvietot rāmjus. Sienas galerijas centrālajai līnijai (vidus punktam) jābūt atkarībā no sienas augstuma 130-145 cm augstumā - tādā veidā bildes nebūs par augstu, kas ir viena no izplatītākajām kļūdām, izvietojot bildes uz sienas. Zīmuļa vietā centrālās līnijas marķēšanai izmanto smalko marles līmlenti. Lielisks palīgrīks šajā procesā ir kruststaru lāzers - to var iegādāties būvniecības veikalā, aizlienēt no prasmīga kaimiņa vai iznomāt instrumentu nomas punktā. Ar lāzera palīdzību uz sienas iegūsi taisnas līnijas un rāmju izvietošana būs kā bērnu spēle!

Padoms: Tāpat marles līmlenti var izmantot rāmju izmēru plānošanā. Mums visiem no skolas laikiem atmiņā palicis A3 zīmēšanas papīra šķietami milzīgais lielums, taču, pieliekot pie sienas 30x40 cm plakātu, tas liekas par mazu un tas, kas šķietami ir A3, īstenībā izrādās 50x70 cm plakāts. Tādēļ, lai nenošautu greizi ar izmēriem, ar marles līmlentes palīdzību vari pie sienas pielīmēt rāmju attēlojumus. Tādā veidā vari izmēģināt dažādas iespējamās sienas galerijas līdz brīdim, kad esi 100% apmierināts ar galarezultātu.

MĒRĪŠANA

Kad centrālais punkts ir nosprausts, laiks pievērsties rāmju izvietojumam. Skaistu un pilnīgu galerijas sienu iegūsi, ja rāmju starpā ievērosi 7 cm intervālu. Vienādu intervālu ievērošana starp rāmjiem ir korektas sienas galerijas vissvarīgākais konstrukcijas elements, tātad mērīt, mērīt un mērīt! Ņem talkā mērlenti/metramēru un iegūsi palīgu perfekta galarezultāta ieguvei.
Kad esi rāmja augstumu un centrālo punktu noteicis, izmēri piekaramā āķa attālumu no rāmja augšējā stūra un atzīmē to uz sienas. Pirms urbšanas nomēri vairākkārt, lai caurums patiesi būtu īstajā vietā.

SIENAS GALERIJAS DIZAINS

Pirms caurumu urbšanas sienā vari rāmjus kolāžas veidā izvietot uz grīdas, un tos izkārot tik ilgi, līdz atrasts ideālais izvietojums. Tad rāmju izvietojumu nofotografē ar mobilo telefonu, nomēri visas galerijas kopējo platumu (ar 7 cm atstarpēm), kā arī sienas galerijas kopējā platuma centrālo punktu, pieraksti mērījumus (vajadzības gadījumā arī ieskicē, lai svarīgā informācija neaizmirstos) un sāc izkārtot bildes un plakātus uz sienas.
Izlīdzini rāmju kolāžas centrālo punktu ar sienas vai mēbeļu centrālo punktu (piemērs: tukšas priekštelpas sienas gadījumā - sienas centrālo punktu, piekarinot virs dīvāna, dīvāna centrālo punktu) un atzīmē to 130-145 cm augstumā no grīdas.

CAURUMS SIENĀ?

Rāmju piestiprināšana pie sienas daudziem klientiem dara raizes, lai gan patiesībā raizēm nav nekāda pamata. Rāmji ir salīdzinoši viegli, un vēl vieglāka par to ir rāmju droša piestiprināšana.
No darbarīkiem nepieciešama urbjmašīna, betona gadījumā trieciena urbjmašīna. To par mazu naudu iespējams izīrēt tuvākajā darba rīku nomas punktā.

Piestiprināšanas veids, protams, vispirms atkarīgs no konkrētās sienas tipa - betona sienas, ķieģeļu un keramzīta bloku gadījumā derētu, piemēram, dībelis, kokam - koka skrūves, reģipša sienai reģipša skrūves vai speciālie plastmasas dībeļi. Ja šaubies, kādu stiprinājuma veidu izvēlēties, vaicā padomu vietējā celtniecības veikala pārdošanas konsultantam, kas vislabāk pratīs Tev sniegt īsto padomu.
Ja dzīvo īrētā mājoklī vai arī Tev ir cits iemesls, kādēļ vēlies izvairīties no caurumu urbšanas, vari izmantot sienu nebojājošus bilžu piekaramos, ar kuru palīdzību, nebojājot sienas, piekārt foto.

KUR VISPĀR PIEKARINĀT PLAKĀTUS?

Jebkur, kur mājās nepieciešams vairāk rakstura, krāsu un kontrastu!
Atšķirībā no sienas krāsām vai aizkariem plakātu nomaiņa rāmī ir viegls, ātrs un izdevīgs veids, kā piešķirt telpai jaunu izskatu. Tādā veidā vari motīvus un krāsu kombinācijas rāmjos mainīt kaut vai katru gadalaiku - pārpalikušos plakātus vari uzglabāt kompaktās kartona caurulēs, lai tās gaida savu kārtu. Piekar fotogrāfijas kolāžas veidā virs dīvāna, gultas galvgaļa, virtuves galda, kāpņu telpā vai uz priekšnama sienas.

Nebaidies no tā, ka sabojāsi sienu un vēlāk kolāža tevi nogarlaikos - uzmanīgi izveidota sienas galerija priecē ilgus gadus, jo iespēja mainīt motīvus sniedz lieliskas, radošas izpausmes un iespējas laiku pa laikam interjeram piešķirt pilnīgi jaunu un savdabīgu izskatu.


AR KO VARU KOMBINĒT PLAKĀTUS?

Viena no visbiežākajām šaubām, kas cilvēkiem ir, ir bailes no dažādu elementu kombinēšanas. Patiesībā dažādu toņu un pat dažādu rāmju līstu kombinēšana var radīt efektīgu un stilīgu iespaidu. Kāpēc gan nekombinēt foto sienu ar citiem sienas rotājumiem - spoguļiem, makramē, sienas plauktiem u.c. Papildus plakātiem var izmantot arī ģimenes bildes, bērnu zīmējumus, ierāmēt nozīmīgus priekšmetus (koncerta biļetes, dzimšanas apliecības u.c.) vai arī no dabā rastu koka lapu u.c. Esi radošs un mēģini droši - bildes rāmjos nomainīt ir brīnumviegli!

Plakātus personiskākā stilā atradīsi mūsu personalizēto plakātu sortimentā ŠEIT.

KĀDU RĀMI IZVĒLĒTIES?

Noteiktu norāžu vai likumu rāmju izvēlē nav. Kā teikts, rāmjiem sienas galerijā nav jābūt vienā krāsā vai pat ar viena stila līstēm - izvēle atkarīga no tā, kādu kopējo iespaidu vēlies panākt. Krāsas vari izvēlēties pēc citiem interjerā esošiem materiāliem un krāsām. Tev ir ozolkoka televizora plaukts vai krēsla kājas? Tad ozolkoka rāmji ir laba izvēle. Ja interjerā ir zelta detaļas, noteikti iekombinē foto sienā arī zelta krāsas rāmjus.

Nav retums, ka cilvēki baidās uz baltas sienas fona izvēlēties baltus rāmjus, kas tur it kā īsti neizceltos. Tieši otrādi - uz balta fona izvietots balts rāmis sniedz sienas galerijai vieglu, gaišu un “gaisīgu” kopiespaidu. Korektas un klasiski elegantas foto sienas izveidei izvēlies rāmjus ar dziļākām līstēm un paspartū. Ja vēlies modernāku kopiespaidu, izvēlies lietot nelielus alumīnija rāmjus.

Ja nepieciešams vēl kāds padoms vai palīdzība, esam allaž gatavi Tev visādi palīdzēt. Mums vissvarīgākais ir, lai mūsu izvēlētie interjera dizaina elementi Tavās mājās atdzīvotos un Tevi ilgi, jo ilgi priecētu. Vērsies pie mums gan sociālajos medijos vai e-pastā info [at]kukupesa.lv - nepieciešamības gadījumā esam Tev allaž pieejami!